Zasłony sterowane elektrycznie do nowoczesnych domów.

Zawartość wpisu / Spis treści

Czym są zasłony sterowane elektrycznie? Wyobraźmy sobie piątkowy wieczór. Wróciliśmy do domu po ciężkim dniu i jedyne o czym marzymy, to położyć się na kanapie i obejrzeć film. Wybraliśmy film, klikamy „play”, a na ekranie odbija się wszystko, co znajduje się za oknem. Mimo to, nie odczuwamy irytacji. Sięgamy po nasz smartfon i jednym kliknięciem sprawiamy, że zasłony płynnym ruchem zasłonią wszystkie okna. Brzmi jak film science-fiction? Pewnie tak, jednak gwarantujemy, że zasłony sterowane elektrycznie to wygoda, na którą możecie sobie pozwolić.

Jak działają zasłony sterowane elektrycznie?

Karnisze elektryczne na polskim rynku pojawiły się już wraz z nadejściem nowego millenium, jednak pierwotnie dedykowano je hotelom, teatrom i wszystkim innym miejscom użyteczności publicznej. Kiedyś niespotykane w polskich gospodarstwach domowych, dziś coraz bardziej popularne. Karnisze elektryczne składają się z wysokojakościowej szyny karniszowej, a także z silnika. Silnik karnisza zostaje odpowiednio dobrany przez specjalistów. Jego parametry zależą, między innymi, od szerokości i wysokości okna, a także od jego kształtu. Inny silnik sprawdzi się w przypadku klasycznych okien, a inny poradzi sobie z prowadzeniem zasłon pod górę – jak w przypadku okien skośnych. Nie musicie się martwić, wykwalifikowani specjaliści z pewnością wybiorą najlepsze rozwiązanie do Waszego przypadku.

Jak sterować karniszem elektrycznym?

Możliwości jest kilka. Pierwszym z nich jest panel naścienny. Zawsze w jednym miejscu – nigdy się nie zgubi. Wystarczy, że podejdziemy i wciśniemy odpowiedni przycisk, a zasłona wdzięcznie zasłoni nasze okna. Drugą opcją jest pilot, dzięki któremu możemy manewrować naszymi zasłonami gotując obiad lub odpoczywając w fotelu. Trzecią opcją jest nic innego, jak nasz własny smartfon. To właśnie smartfon znajduje się najczęściej w naszym zasięgu. Zabieramy go prawie wszędzie, dzięki temu możliwość elektrycznego sterowania zasłonami jest dostępna w każdej chwili.

  • panel naścienny
  • pilot sterujący
  • smartfon

Podsumowanie

Zastanawiając się czy warto zainwestować w zasłony sterowane elektrycznie, rozważamy wszelkie „za” i „przeciw”. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że karnisze elektryczne są praktycznie bezawaryjne, więc będą nas cieszyć latami. Kolejną kwestią jest komfort użytkowania zasłon sterowanych elektrycznie – możecie nam wierzyć, karnisze elektryczne są niegłośne, a ich użytkowanie bezproblemowe. W końcu zostały stworzone, by ułatwić nam życie ;). Ostatnią kwestią, która nurtuje wielu potencjalnych użytkowników jest cena takich rozwiązań. Koszt jest jednorazowy (nie licząc naprawdę niewielkich kosztów za energię elektryczną), a jego wysokość uzależniona jest od wielu czynników. Jedno jest pewne – jest taniej, niż mogłoby się wydawać.