Firany

Czyli Namiastka Prywatności

Firany Wrocław to często wpisywane w wyszukiwarki hasło w okolicach Wrocławia. Firany są obecne w wielu domach w naszym kraju. Każdy ma własne preferencje co do ich koloru, struktury czy wzoru. Naszym zadaniem jest doradzić i zaoferować Ci to czego poszukujesz. Do wyboru jest naprawdę wiele rodzajów firan. Od woalowych, przez siatkowe i linen-look, aż do żakardowych i batystowych. Chcę Cię zapewnić, że zobaczysz wszystkie możliwości jakie mamy do zaoferowania, czy to na spotkaniu w naszej firmie czy wyznaczonym przez Ciebie miejscu. Każdy ma własne upodobania, ale bogate doświadczenie pomaga mi - po kilku zamienionych zdaniach - poznać Twój gust i preferencje. Czekam na telefon i okazję do zaprezentowania ( i pochwalenia się ) tym co mam w ofercie najlepszego.

Zobacz nsze autorskie rozwiązanie problemu wielkich skosów.

Oceń czy nasza technologia i estetyka wykończenia pozwalają na coraz lepsze efekty!

Sztuka szycia firan.

Jak szyjemy nasze firany? Czy mówią Ci coś wyrazy overlock, szef francuski czy stebnówka? Są to sposoby szycia na maszynie.

W ten sposób komunikujemy się w naszej szwalni jednak mamy świadomość, że zwykły śmiertelnik może nie wiedzieć czym są.

A są to po prostu najwyższej klasy techniki szycia firan. To również dzięki nim nasza firma oferuje produkt najwyższej jakości.

Taśmy marszczące

Najpopularniejsze z nich to "smok" i "kredki". To nic innego jak kompozycja firan na karniszu. Taśmy marszczące dają spore pole do manewru nawet tam gdzie nie ma miejsca na firankę.

Firany na fleksach

Fleksy to najpopularniejszy sposób zawieszenia czy też upięcia firan. Jest też tym najbardziej nowoczesnym czyli takim, który pozwala na wiele i ułatwia pracę dekoratorowi.

Firany na przelotkach

Przelotki to po prostu pierścienie wbite w tkaninę. Dosyć ograniczają pole do manewru dekoratorowi są za to bardzo łatwe w montażu i demontażu, a co za tym idzie ułatwiają konserwację firan.

Firany na taśmie tunel

Jeżeli chcesz użyć karnisza rurowego to koniecznie wybierz taśmę tunel. Dzięki niej można uzyskać efekt lewitacji firany, a to doda uroku każdemu efektownemu wnętrzu.

Taśmy marszczące

System który z biegiem lat zyskuje na popularności. Polega na wszyciu w firankę taśmy z kieszeniami. Po zsunięciu pięknie układa się w regularne fale. Bardzo polecamy to rozwiązanie.

Wykończenie dołu firany.

„Ołowianka” czyli firany z wszytą taśmą ołowianą to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie na wykończenie spodu. Wypada ona świetnie w połączeniu z lekkimi, delikatnymi firanami z woalu czy batystu.

„Zakład” to dla firan z tkanin linen look i lnianych “must have”. Łączenie tego co ma nawiązywać do natury z ołowiem nie będzie raczej dobrym pomysłem. Standardowo jego szerokość to 10cm.

Gładkie woalowe firany i szara, betonowa podłoga
Woalowe firany w nowoczesnym salonie
Naturalne firany w nowoczesnym salonie kontrastujące z czarnymi meblami

Jak firany wpływają na nasz nastrój?

Firany mają coś w sobie. Zwiewne, lekkie i urocze wprowadzają nas w nieco melancholijny nastrój. Jeżeli są w mocnych kolorach potrafią dodawać energii i podnosić na duchu. Magia firan w połączeniu z lekkimi powiewami świeżego powietrza zza okna pozwala się uspokoić i odprężyć po ciężkim dniu pracy.

Akcentowanie naszego nastroju czy też stanu ducha możemy zatem zmieniać w zależności od pory roku. Wiosną zdecydujmy się na czystą biel. To kolor niewinności. Budząca się do życia przyroda pomoże nam poczuć się znowu młodymi. Czyż nie cudownie to brzmi? "... lampka wina, w ciepły wieczór, przy otwartym oknie..."

Co istotne, nie jesteśmy skazani tylko na biel. Jak już wiecie, kolor firan powinien harmonizować z naszym samopoczuciem. Oddajmy przyrodzie hołd w czasie początków jesieni, a zostanie ona z nami przez całą zimę. Firany w kolorze dyniowym? Czemu nie? Chociaż zdecydowanie to jednak z klasą. Nie zapominajmy o dodatkach.
Cześć, jestem Małgorzata
... profesjonalnie "wniosę" w Twoje wnętrze powiew "Ciebie" i Twojego stylu. Zapraszam.