Firany do pokoju chłopaka

Zawartość wpisu / Spis treści

Każdy rodzic, prędzej czy później, staje przed wyborem mebli i dodatków do pokoju swoich pociech. Chcemy zapewnić naszym dzieciom wszystko co najlepsze, dlatego zastanawiamy się jak zaaranżować dziecięcy pokój. To wyjątkowe pomieszczenie, które musi łączyć w sobie cechy sypialni, biura, bawialni i salonu jednocześnie. No właśnie – nasze pociechy najczęściej dysponują tylko jednym wielozadaniowym pomieszczeniem, dlatego warto zadbać, by było przemyślane pod każdym względem. W zależności od tego, czy aranżujemy pokój chłopca czy dziewczynki, dobierzemy inne dodatki – to oczywiste. Odpowiednio dobrane tekstylia oraz ozdoby, zagwarantują nam, że wnętrze okaże się nie tylko funkcjonalne, ale i przytulne. Na pierwszy rzut oka, tradycyjne firany mogą nam się nieco bardziej kojarzyć z pełnym lekkości pokojem dziewczęcym – zapraszamy do zapoznania się z naszym wcześniejszym artykułem dotyczącym aranżacji pokoju dla dziewczynki. W tym artykule udowodnimy Wam, że świetnie sprawdzą się także w chłopięcym wydaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na firany do pokoju chłopaka.

Firany dla chłopca

W przypadku firan dla małego chłopca, liczy się zarówno ich forma (przede wszystkim zapewniająca bezpieczeństwo), jak i deseń. Musimy pamiętać, że mali odkrywcy lubią wspinać się na wszystko, co mają w zasięgu rąk. W tym przypadku najlepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w firany krótkie, sięgające maksymalnie do parapetu. Oprócz bezpiecznego rozmiaru firan, warto zadbać o ich dziecięce wzornictwo. W przypadku firan do pokoju chłopaka – zarówno kilkulatka, jak i nastolatka – dobrym pomysłem będzie całkowita rezygnacja z koronek. Na firankach w pokoju małego chłopca, wszelkie grafiki w wesoło maszerujące dinozaury będą mile widziane. Dobrym pomysłem może okazać się także zastosowanie firan z motywem ulubionych postaci z dziecięcych bajek. Zadbanie o przyjazne i kolorowe detale, z pewnością ucieszy nawet najbardziej wymagających milusińskich.

Firany dla nastolatka

Aranżując pokój dla starszego chłopca, musimy mieć na uwadze fakt, że czas leci dużo szybciej niż nam się wydaje ;). Warto zatem wybrać możliwie uniwersalny kierunek w dobieraniu dodatków. Styl wnętrza może podpowiedzieć nam barwę, a także motyw przewodni tekstyliów. Jeśli nadal nie potrafimy zdecydować się na konkretny styl, świetnym pomysłem może okazać się aranżacja pokoju chłopca w morskim klimacie. Firany w strukturalne pasy dobrze oddadzą marynarski klimat wnętrza, a przy tym na pewno nie okażą się zbyt infantylne. Pokój nastolatka nie narzuca nam wiele ograniczeń – firany i zasłony mogą być dowolnej długości. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór prostej, minimalistycznej firany. Materiały na firanki takie jak woal czy batyst świetnie sprawdzą się jako uniwersalne, a przy tym stylowe tło do wyrazistych mebli i kolorowych dodatków.

Źródło grafiki: brw.pl

Firany dla kilkulatka – wskazówki

  • Firany z motywami postaci z bajek na pewno zrobią wrażenie na naszym kilkulatku
  • Unikaj koronek
  • Wybieraj firanki krótsze – względy bezpieczeństwa
  • W przypadku firan w wyraźne motywy, zastosuj jednokolorowe zasłony lub rolety
  • W przypadku gładkich firanek, świetnie sprawdzą się zasłony w kolorowe dziecięce motywy

Firany dla nastolatka – wskazówki

  • Unikaj firan ze zbyt infantylnymi motywami – czas płynie szybciej, niż nam się wydaje!
  • Zarówno firany, jak i zasłony mogą być dowolnej długości
  • Świetnie sprawdzą się firany wykonane z delikatnych materiałów, takich jak woal lub batyst
  • Jeśli nie mamy pomysłu na aranżację pokoju dla naszego nastolatka, styl marynarski może okazać się trafionym pomysłem