Zasłony-aranżacje okien zdjęcia

Zawartość wpisu / Spis treści

W przeszłości aranżacja okien ograniczała się do zawieszenia pierwszych lepszych firanek. W obecnych czasach wiele się zmieniło. Cała gama tkanin, kolorów i wzorów sprawia, że wybór zasłon jest tak samo istotny co wybór mebli. W przedstawionych realizacjach nasi klienci zaryzykowali decydując się na niebanalne wzory lub zdobienia, przez co śmiało można stwierdzić, że to zasłony nadają charakter całemu wnętrzu i wpisują się w jego styl. Przekonajcie się sami!

Styl nowojorski

W tym nowojorskim wnętrzu dominuje chłodna elegancja typowa dla tego stylu. Pomieszczenie cechuje monochromia kolorów – głównie szarości na materiałach tekstylnych jak zasłony, klosze lamp, obicia krzeseł i sof. Należy zwrócić uwagę na to, że mimo wyraźnej dominacji koloru szarego w całym pomieszczeniu, ściany pozostały białe. Dla ocieplenia wnętrza użyto drewna – zarówno do stolika kawowego i stołu jadalnego. Aranżacja okien nie dosyć, że funkcjonalna to i stylowa. Składa się z długiej firany i zasłony zaciemniającej. Lniana tkanina tworzy dekorację okienną dzięki delikatnemu wzorowi – przez to pomieszczenie staje się niebanalne. Aranżacja okna znakomicie współgra z szarymi skórzanymi sofami i pikowanymi krzesłami z obicia welurowego. Nowoczesną kompozycję uzupełnia jasny, gładki dywan z którym stykają się zasłony i firany. Wnętrze jest eleganckie, ale przy tym nie nudne nawet pomimo tego, że użyto tak małej ilości kolorów, ozdób i dekoracji. Efekt ten osiągnięto dzięki sprytnemu użyciu mebli jak sofy i krzesła o oryginalnych kształtach. Wnętrze jest też wyjątkowe dzięki temu, że wykorzystano wiele materiałów tekstylnych. Z różnych tkanin wykonano obicia na krzesła i sofy, dywan, zasłony i firany. Całe wnętrze jest niezwykle przemyślane, bo tę aranżację tworzą właśnie te tkaniny które mimo że różnią się wszystkim prócz koloru znakomicie ze sobą współgrają. 

Zasłony w stylu elektrycznym

Na pierwszy rzut oka proste wnętrze, kryje w sobie parę aranżacyjnych perełek które sprawiają, że staje się oryginalne. Wszystko tworzy styl eklektyczny, który ze względu na to, że niełatwy do aranżacji rzadko jest wybierany. Czerpie on inspirację z wielu innych stylów, ale wszystko musi być połączone z umiarem i smakiem. W tym wnętrzu można odszukać prostotę charakteryzującą styl skandynawski jak stolik i krzesła jadalniane oraz stolik do kawy, wszystko w neutralnej bieli, która jest też na ścianach. Styl skandynawski w meblach dobrano z niebanalnymi dodatkami jak zasłony o oryginalnym deseniu i nowoczesny żyrandol w kolorze srebrnym.  Na samym wejściu do pomieszczenia rzuca się w oczy aranżacja okienna. Długie firany i lniane zasłony o rzadko spotykanym wzorze i kolorze stanowią kluczowy element dekoracji wnętrza. Szczególnie zasłona zaciemniająca o marmurowym deseniu w kolorach beżowym i morskim. Beże współgrają z panelami podłogowymi, a morski z kanapą. Lniana zasłona tworzy spójną całość z mnóstwem roślin, które ożywiają pomieszczenie. Może się wydawać, że ozdobna lampa nie pasuje do reszty elementów w pomieszczeniu tworząc chaos, ale to tylko na pozór – to dzięki tym rzeczom wnętrze można nazwać eklektycznym. Proste meble i ozdobne dodatki to klucz do tego wyjątkowego wnętrza.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny przypadnie do gustu praktycznie każdemu ze względu na to, że jest elegancki, ale i funkcjonalny, co jest kwintesencją tego wnętrza. Do białych ścian, powiększających optycznie pomieszczenie dodano mnóstwo ciemnych elementów jak zasłony, sofa narożnikowa, fotel, krzesła i dywan. Wnętrze może by sprawiało wrażenie mrocznego gdyby nie elementy w aranżacji jak rośliny, poduszki na sofie, ale przede wszystkim drewno w ciepłym kolorze z którego zostały wykonane stolik kawowy, zestaw jadalniany (stół drewniany i krzesła z drewna i skóry), ale i szafa z witryną. Niezwykle oryginalnie zostały zaaranżowane okna – odważnie, ciekawie i w najnowszych trendach. Panele japońskie z tkaniny firanowej zastępują tradycyjne  firany, a towarzyszą im lniane czarne zasłony zaciemniające. Nie byłyby niezwykłe gdyby nie kryształki, przez które wnętrze nabiera stylu, a aranżacja staje się niecodzienna. Ważnym elementem aranżacji jest ciemny, włochaty dywan który się mieni, przez co współgra z zasłonami. Należy zwrócić uwagę na oświetlenie, spora liczba lamp jest niezwykle istotna przy tylu ciemnych elementach. Aranżację uzupełniają welurowe, niebieskie poduszki, które są jedyną kolorową rzeczą w tym wnętrzu.  

Wszystkie fragmenty aranżacji, od poduszek po zasłony, zostały skrupulatnie zaplanowane, sprawiając, że wystrój jest stylowy, elegancki i niebanalny.

Podsumowanie

Dla każdego stylu można znaleźć odpowiednie zasłony, które będą zarówno funkcjonalne jak i estetyczne, przez co wnętrze tylko zyska. Zasłony dobrane pod preferowany styl mogą stać się dopełnieniem aranżacji całego domu. A czy Wy odszukaliście już swoją inspirację?