Czy silnik i szyna karnisza elektrycznego są widoczne?

Zawartość wpisu / Spis treści

Jest to pytanie które najczęściej pada w mailach i podczas rozmów z naszymi klientami, zainteresowanymi montażem zasłon elektrycznych. Dlatego chcemy w tym blogu odpowiedzieć Wam na to nurtujące pytanie i pomóc podjąć tę ważną decyzję!

W dzisiejszych czasach innowacje można znaleźć na każdym kroku – nawet przy aranżacjach okiennych. Chodzi o karnisze elektryczne, które ułatwiają życie ludziom na całym świecie i są coraz popularniejsze w Polsce. Zasłony na karniszach elektrycznych są modym dodatkiem do nowoczesnego domu niezależnie od stylu w którym jest urządzony. Ważne jest, aby były estetyczne pod każdym względem. Stąd zrozumiałe są obawy o to czy silnik i szyna karnisza elektrycznego wystają lub są widoczne. Jednak nie ma co się martwić nad wyrost. Mamy 30 letnie doświadczenie i wiemy czego ludzie potrzebują i na co zwracają uwagę. Nie pozwolilibyśmy, aby choćby najmniejszy szkopuł popsuł efekt wizualny, obojętnie czy to kuchnia, salon, łazienka czy sypialnia.

Silnik elektryczny – czy jest wystaje zza ściany?

Silnik w karniszach elektrycznych pełni kluczową rolę, jednak nie można zapomnieć, że prócz praktyczności, oczekujemy estetyki która jest konieczna przy aranżacji okien. Bo kto by się zdecydował na karnisze elektryczne, gdyby silnik zajmował pół ściany i był wielkości silnika samochodowego? Dlatego nasz silnik spokojnie zmieści się w jednej dłoni, jest lekki i ma kształt prostokąta. Montujemy go na ścianie za firanką lub zasłoną, więc w ogóle nie jest widoczny – zakrywają go zasłony, niezależnie czy okno jest zasłonięte czy odsłonięte. Poza tym, mimo że silnik jest małych rozmiarów to nie traci na funkcjonalności. Do jego budowy wykorzystywana jest najnowsza technologia, a jak wiadomo, ta jest coraz mniejsza.

Czy szyna karnisza elektrycznego jest widoczna?

Po rozwianych wątpliwościach dotyczących silnika elektrycznego przy karniszach, przyszedł czas na szynę. Nie raz spotkaliśmy się, i wy zapewne również, z tym, że z nad firany czy zasłony wystawała biała, nieestetyczna szyna. W takich przypadkach najczęściej jesteście pogodzeni z tym “bublem” bo przekładacie praktyczność nad wygląd. A prawda jest taka, że dobra usługa jest wykonana wtedy, gdy funkcjonalność współgra z atrakcyjnością i stylowością. Dlatego już na samym początku, gdy wprowadziliśmy do oferty karnisze elektryczne, robiliśmy wszystko, abyście nie musieli wybierać i byli w pełni usatysfakcjonowani. Sposobów na wystającą szynę jest parę. Pierwszy i najczęściej stosowany to po prostu schowanie jej za pomocą preferowanego przez Was elementu np. maskownicą. Do wyboru są maskownice wykonane z materiału z którego została wykonana zasłona, lub maskownice ze styropianu lub płyty gipsowej. Przy jednym i drugim sposobie nasz karnisz elektryczny jest w ogóle niewidoczny i cała uwaga skupia się na naszych atrakcyjnych zasłonach i firanach.
Karnisz elektryczny można również sprytnie schować za wnęką w przypadku gdy mamy obniżony sufit. Szyna jest na tyle mała, że zmieści się w większości wnęk.

Podsumowując: satysfakcja jest gwarantowana!

Nie ma nic złego w tym, że dążymy do perfekcji aranżując wnętrze naszego domu czy mieszkania. Czasem najmniejszy szkopuł, jak właśnie wystający karnisz elektryczny może zepsuć efekt na który ciężko pracowaliście, a na który nie macie wpływu. Dlatego od 30 lat dbamy o to, aby ostatnim waszym problemem była aranżacja okienna i aby byście byli w pełni usatysfakcjonowani. Więc od samego początku wprowadzenia karniszy elektrycznych na rynek, szukaliśmy sposobów, aby system dobrze wyglądał i był funkcjonalny zarazem. Więc już nie musicie zastanawiać się czy silnik i szyna karnisza elektrycznego są widoczne. Efektami śmiało możemy się pochwalić. A czy Wam rozwialiśmy już wątpliwości?