Firany dla chłopca

Zawartość wpisu / Spis treści

Urządzając pokój naszych dzieci chcemy im zapewnić wszystko to, co umożliwi im codzienny rozwój. Oprócz tego, że pokój dziecięcy wymaga dużej funkcjonalności, to oczywiście podejmujemy odpowiednie kroki, aby był także ładny. Pamiętajmy, piękny dziecięcy pokój cieszy zarówno dziecko, jak i nas – rodziców. Aranżując pokój dla najmłodszych, szczególną uwagę zwracamy na zagospodarowanie przestrzeni wokół okna. Nic w tym dziwnego – pierwsze dni maluszka z rodzicami to niezwykle intymne chwile, dlatego chcemy spędzić je w możliwie kameralnym gronie. Jaki zatem jest najpopularniejszy sposób na zapewnienie prywatności w naszych wnętrzach? Oczywiście – firany.

Firany dla chłopca powinny przede wszystkim cieszyć oko, ale także – chronić od niepotrzebnych spojrzeń z zewnątrz. W tym artykule przedstawimy wszystko, co powinniście wiedzieć o firanach do chłopięcego pokoju.

Źródło grafiki: dekoportal.pl

Jakie firany dla chłopca wybrać?

Wybierając firanki, często zastanawiamy się które będą najlepszym rozwiązaniem do aranżowanego wnętrza. Pokój noworodka powinien być stonowany, zatem takie też firany najczęściej wybieramy – delikatne i subtelne. Jeśli jednak nasze wnętrze jest zbyt zachowawcze, to właśnie aranżacja okna umożliwia nam dodanie kropki nad i. Aby urozmaicić dziecięce wnętrze, klasyczne (najlepiej gładkie) firanki możemy spiąć po bokach okna – musimy jednak pamiętać, że osłaniająca funkcja materiału wówczas odchodzi na drugi plan. Jeśli jednak chcielibyśmy zachować prywatność, świetnym rozwiązaniem może okazać się dodatkowe zamontowanie rolet rzymskich, ale w wersji półtransparentnej. Pełnią one wówczas funkcję firan, a prawdziwe firany pięknie dekorują i odsłaniają okno.

Źródło grafiki: meblik.pl

Jaka długość firanek?

Choć długie i zwiewne firany prezentują się wyjątkowo, należy brać pod uwagę względy bezpieczeństwa. Raczkujące i zaczynające chodzić bobasy to nie lada wyzwanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlikwidowanie potencjalnych przedmiotów, które będą w zasięgu małych rączek. Choć „firanka” nie brzmi niebezpiecznie, może okazać się świetnym materiałem do wspinaczki lub ciągnięcia. W takiej sytuacji lepiej nie kusić losu i zdecydować się na krótszą długość zarówno firan, jak i zasłon. Jeśli jednak nasz bobas dopiero przyszedł (lub przyjdzie) na świat, długie firanki jeszcze przez wiele tygodni, a nawet miesięcy nie będą stanowić zagrożenia. Oczywiście takie sytuacje to ekstremalna wizja świata – wszystko zależy od charakteru naszego malucha.

Firany dla chłopca – gładkie czy z motywem?

Przy wyborze motywu firan warto mieć na uwadze dominujący styl pokoju chłopca. Jeśli pokój jest stonowany, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na barwne firanki z dziecięcym motywem w misie czy kropeczki. Jeśli natomiast w pomieszczeniu dużo się dzieje, warto postawić na firanowy minimalizm. Oczywiście nie należy zapominać o zasłonach – to równie ważny element wystroju wnętrz. Zasłony mogą być kolorowym akcentem, a firany – przyjemnym tłem. Podczas aranżacji chłopięcego pokoju pamiętajmy o ważnej zasadzie – czasem mniej znaczy więcej :).