Minimalistyczne wnętrze a wybór zasłon

Zawartość wpisu / Spis treści

Jeśli zastanawiasz się nad uproszczeniem wnętrza i bardziej minimalistycznym domem, zauważ, że większość minimalistycznych projektów to przede wszystkim przestronne, otwarte przestrzenie z dużymi, pięknymi oknami. I chociaż większość tych okien wydaje się być uporządkowana i pozbawiona ozdób, minimalistyczne wnętrze i jego charakter nie oznaczają, że ​​musisz zadowolić się brakiem prywatności lub zrezygnować z drzemki w ciągu dnia.

4 pomysły na aranżację okien w minimalistycznym wnętrzu

#1 Najwyższy poziom luksusu dzięki karniszom elektrycznym

minimalistyczne wnętrze z zasłonami

Zainstalowanie zasłon na karniszach ukrytych w specjalnej wnęce w suficie zapewnia eleganckie wykończenie każdego pomieszczenia. Całkowicie ukrywając sprzęt, maksymalizujesz spokojny, dopracowany wygląd. Aby uzyskać najwyższy luksus i wygodę, zainstaluj karnisze z napędem elektrycznym, aby kontrolować światło dzienne za pomocą jednego przełącznika. Decydując się na minimalistyczne wnętrze, wybierz zasłony jednobarwne. Możesz dla kontrastu w jasnym pomieszczeniu zdecydować się na czarne zasłony. Jeśli wolisz żeby zasłony nie były tak silnym akcentem, wybierz zasłony o kolorze podobnym do ścian, koniecznie w tej samej tonacji.

Zapoznaj się z naszą ofertą karniszy elektrycznych

#2 Plisowane, ascetyczne zasłony

minimalistyczne wnętrze z zasłonami

Precyzyjne, równe plisy tworzą prostą, elegancką i bardzo zgrabną zasłonę, która idealnie sprawdzi się w dużych oknach. Najlepiej wyglądają, gdy są po prostu cofnięte i pozostawione do obramowania okna. Idealnie proste, uporządkowane linie plis naturalnie komponują się z wnętrzem w stylu minimalistycznym.

Zobacz nasze zasłony

#3 Minimalistyczne wnętrze w stylu zen – panele japońskie

Jeśli chcesz stworzyć spokojne i zrównoważone wnętrze zdecyduj się na panele japońskie. Panele można przypiąć do podwójnych szyn montażowych na suficie i płynnie przesuwać za pomocą drążków, aby dostosować idealną ilość wpadającego światła.

Panele japońskie emanują prostą elegancją, a w neutralnych barwach będą pasować do każdego stylu i kolorystyki Twojego minimalistycznego domu. Alternatywnie możesz skorzystać z okazji, aby pobawić się pięknymi wzorami i odrobiną koloru. 

Zobacz naszą kolekcję paneli japońskich

#4 Rolety elektryczne do wysokich pomieszczeń i dużych okien w minimalistycznym wnętrzu

minimalistyczne wnętrze z roletami

Duże rolety zwijane cechują się prostą, geometryczną formą, która harmonijnie uzupełni wnętrze minimalistyczne. Wybierz rolety jednobarwne, możesz decydować między jedną lub dwiema warstwami. Pierwsza z rolet może być lekka i przepuszczająca światło, ale dająca prywatność; druga roleta może być wykonana z materiału zaciemniającego. Przy wysokich pomieszczeniach i dużych oknach rozważ montaż rolet elektrycznych, które możesz zaprogramować i obsługiwać za pomocą jednego guzika.

Zobacz naszą ofertę rolet elektrycznych