Sable – materiał na firany opinia. Wszystko o materiale

Zawartość wpisu / Spis treści

Sable, to materiał charakteryzujący się wyjątkowo gęstą strukturą materiału, który wspaniale sprawdzi się jako materiał na firany dla wymagających użytkowników. Dzięki swojej szlachetnej strukturze, stanowi idealną, a zarazem nienachalną ozdobę okna we wnętrzach, w których dominują wyraziste wzory i kolory – choć nie tylko! W tym artykule przedstawimy Wam wyjątkowe cechy materiału typu sable, które z pewnością przekonają Was, że wybór tego rodzaju firanek okaże się strzałem w dziesiątkę!

Materiał sable – skąd pochodzi?

„Sable” w języku francuskim oznacza piasek: „Grain de sable” – ziarenko piasku. Przyglądając się firanom z materiału sable, możemy dostrzec wyraźną, gęstą strukturę przypominającą pojedyncze drobiny piasku. To zapewnia firanom sztywność, a co za tym idzie – materiał dużo bardziej obszernie się układa. Tkanina ta, nazywana jest także woalem francuskim, którego elegancja ukryta w prostej formie idealnie oddaje francuski szyk. Wielu użytkowników i miłośników materiału sable, porównuje jego walory wizualne ze… stalą damasceńską. Jest to specjalny rodzaj stali, którego piękna i wyrazista struktura umożliwia wpatrywanie się w nią bez końca. Pod wpływem załamywania się światła, powierzchnia firan wykonanych z tkaniny sable przypomina przenikające się niewielkie pasma materiału, które różnie odbijając promienie słoneczne tworzą malowniczą, naturalną strukturę.

Charakterystyka sable – idealny materiał na firany

Czym wyróżnia się sable, spośród wielu innych materiałów stosowanych w produkcji firan? Przede wszystkim prostotą – sable, choć oczywiście może być zdobiony, bardzo elegancko prezentuje się w minimalistycznej formie długich, prosto skrojonych firan. Materiał ten idealnie sprawdzi się we wnętrzach glamour. W tym przypadku, polecamy wybrać bardziej błyszczące wykończenie firan wykonanych z tego materiału. We wnętrzach nieco bogaciej zdobionych, firany sable nie przytłoczą aranżacji, a będą stanowić idealnie stonowane tło. Mamy dobrą wiadomość dla fanów minimalizmu – ozdobienie okien firanami wykonanymi z tkaniny sable nie zaburzy szlachetnej prostoty wnętrza.

Firany z materiału sable – zapewniają prywatność

Tkanina firanowa sable dzięki swojej gęstej strukturze, w mniejszym stopniu przepuszcza promienie słoneczne, niż firany wykonane z innych, popularniejszych materiałów. Gęsta struktura tkaniny sable, umożliwia także zwiększenie prywatności naszego domowego zacisza. Możecie nam wierzyć – dzięki firanom wykonanym z tego materiału, bardzo trudno jest dostrzec co dzieje się wewnątrz budynku. Przechodząc się po ulicy, jesteśmy w stanie dostrzec jedynie lekkie kontury kształtów znajdujących się w budynku, choć najczęściej tylko wtedy, kiedy z wnętrza pomieszczenia „chronionego” firanką sable wydobywa się światło, na przykład przy włączonej lampie.

Zalety firan wykonanych z materiału sable

  • Ciekawa, nienachalna struktura tkaniny
  • Francuski szyk idealny do większości wnętrz
  • Gęsta struktura materiału zapewniająca prywatność
  • Materiał rozpraszający mocne promienie słoneczne
  • Nie wymaga prasowania
  • Dobrze prezentuje się w każdym sposobie marszczenia materiału

Materiał sable idealny na firany

Firany wykonane z materiału sable zachwycą miłośników praktycznie każdego stylu. Ich uniwersalne wzornictwo, umożliwi wydobycie atutów wnętrza, bez ryzyka uzyskania efektu przytłoczenia. Gęsta i lekko sztywna struktura firan umożliwia uzyskanie maksimum efektu przy minimalnej pracy włożonej w utrzymanie materiału w dobrej prezencji. Po wypraniu firan sable, wystarczy powiesić je wilgotne, a gdy wyschną będą prezentować się nieskazitelnie – i to bez potrzeby prasowania! Jeśli chodzi o sposoby marszczenia – z całą pewnością firanka wykonana z materiału sable będzie się dobrze prezentować w każdym ze sposobów zawieszenia. Zachęcamy do zapoznania się z firanami wykonanymi z materiału sable na żywo – gwarantujemy wyłącznie pozytywne odczucia :).