Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Zawartość wpisu / Spis treści

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny to nie lada wyzwanie. Nastoletni czas to hybryda dzieciństwa z dorosłością. Dlatego właśnie projektując pokój dla młodej dziewczyny, powinniśmy wziąć pod uwagę jego wielofunkcyjność.

Jak zaaranżować pokój dla dziewczyny?

W dzisiejszych czasach, pokój nastolatki to nie miejsce dla słodko-cukierkowych kolorów i motywów. Jaki efekt zatem będzie pożądany? Taki, gdy na pierwszy rzut oka pomieszczenie będzie prezentowało się jak dorosłego, ale gdy bliżej mu się przyjrzymy, dostrzeżemy subtelne ślady dziecinności. Wskazane będzie wydzielenie stref funkcjonalnych:

  • strefa spania,
  • miejsce do nauki,
  • strefa relaksu i zabawy.

W aranżacji pokoju młodzieżowego dla dziewczyny nie powinno zabraknąć także lustra. To w formie toaletki z pewnością skradnie serce każdej nastolatki!

Biało-czarna aranżacja pokoju dla dziewczyny

Źródło grafiki: kobieta.wp.pl/aranzacja-pokoju-mlodziezowego-dla-dziewczyny-6318961101904001a

Połączenie bieli z czernią to ponadczasowy duet, który świetnie sprawdzi się zarówno w dziewczęcym, jak i chłopięcym wnętrzu. Drewniana podłoga i loftowe lampy nadają pomieszczeniu charakteru. Nie zapominajmy o dodatkach – obraz w formie grafiki został oparty o ścianę, co wzmocniło efekt młodzieżowego luzu. Okno przysłaniają subtelne firany. Delikatna struktura materiału długich firan pasuje do wielu wnętrz, a to może okazać się kluczowe w przypadku pokoju nastolatki. Pamiętajmy, że nastolatki kochają zmiany – zastosowanie uniwersalności w elementach aranżacji wnętrz z pewnością uchroni nas od ciągłych remontów ;).

Lekka aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Źródło grafiki: homebook.pl/inspiracje/pokoj-dziecka/

Ta subtelna aranżacja pokoju dla dziewczyny łączy w sobie skandynawski szyk z nutą romantyzmu. Zastosowanie bieli jako koloru bazowego rozjaśnia wnętrze i umożliwia wzbogacenie aranżacji różnorodnymi dodatkami. Szczegóły mają moc – plastikowe krzesła rodem z Kartell dodają wnętrzu eleganckiego looku, a urocze cotton balls i plecione pufy równoważą wnętrze. Całość dopełniają urokliwe zasłony – także w białym kolorze. Spięcie po bokach okien nadaje im lekkości, a eleganckie karnisze wpasowują się w klimat dziewczęcego pokoju. Jak widać, mimo zastosowania bieli jako barwy przewodniej pokój nie jest nudny! Dodatkowo, wszystkie niezbędne strefy funkcjonalne zostały wzorcowo zagospodarowane.

Podsumowanie

Jak widać, do tematu aranżacji pokoju młodzieżowego dla dziewczyny można podejść na wiele różnych sposobów. Warto jednak pamiętać o stworzeniu funkcjonalnych stref – specjalne strefy pomagają w organizacji pełnych wrażeń nastoletnich dni. Dodatkowo, warto pamiętać o praktycznych dodatkach – aranżacja okna powinna być dostosowana do stylu wnętrza, a jednocześnie dobrze byłoby, żeby była także funkcjonalna.