Aranżacja sypialni ze skosem

Zawartość wpisu / Spis treści

Sypialnia ze skosem niewątpliwie zyskuje na atrakcyjności. Skosy same w sobie urozmaicają wnętrze, choć jednocześnie stanowią nie lada wyzwanie aranżacyjne. Jak zatem sprawić, by aranżacja sypialni ze skosem okazała się nie tylko piękna, ale i funkcjonalna? Zapraszamy do lektury!

Sypialnia ze skosem – z czym to się wiąże?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce. Jej aranżacja powinna umożliwić nam skuteczną regenerację organizmu, a przy tym cieszyć oko. Pamiętajmy, że otaczanie się pięknymi przedmiotami pozytywnie wpływa na jakość naszego życia! W większości przypadków, na skosach osadzone są okna połaciowe, co sprzyja umiejscowieniu łóżka tuż pod oknami. Z czym się to wiąże?

  • Po pierwsze – ściana „pod skosem” ma zwykle niewielką wysokość. W przypadku łóżka z zagłówkiem, warto upewnić się czy na pewno się tam zmieści. Zamówienie łóżka na wymiar może rozwiązać ten problem.
  • Drugą kwestią jest aranżacja okien dachowych. Powinniśmy zadbać o skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. W przypadku łóżka tuż pod oknem to zdecydowany „must have”.
Źródło grafiki: homebook.pl/artykuly/3764/sypialnia-na-poddaszu-ze-skosami-jak-ja-urzadzic

Aranżacja okien w sypialni ze skosem

Okna w sypialni to bardzo ważny element – odpowiadają za wpuszczanie do wnętrza promieni słonecznych. W większości przypadków nasz naturalny rytm dobowy potrzebuje wsparcia – „odcinamy” dostęp Słońca do sypialni, kiedy chcemy spać. Natomiast kiedy chcemy się obudzić, odsłaniamy okno. Czasem zdarza się, że w sypialni znajduje się także biurko – szczególnie w dobie „home office”. Na pewno znamy to uczucie, kiedy rażące światło wytrąca nas z wykonywania obowiązków. Jak sobie z tym radzić?

Źródło grafiki: houseloves.com/blog/2020/03/26/roleta-na-okno-dachowe

Rolety rzymskie na okna dachowe w sypialni

Najlepszym rozwiązaniem na okna dachowe są rolety rzymskie. Ich mechanizm gwarantuje codzienną funkcjonalność, a uniwersalny wygląd nie ma sobie równych. Dodatkowo, na rynku dostępne są także automatyczne rolety rzymskie – świetnie sprawdzą się, kiedy mamy ograniczony dostęp do okna, np. przez łóżko. W jednej chwili – za pomocą jednego przycisku – możemy zaciągnąć roletę i pozbyć się problemu uciążliwego światła. Rolety rzymskie są także bardzo łatwe w pielęgnacji – można je prać w pralce. Idealny materiał możemy wybrać spośród szerokiej gamy tkanin oferowanych przez producentów. Rekomendujemy rolety rzymskie jako świetną aranżację sypialni ze skosami – nie pożałujecie :).