Cena Montażu karniszy we Wrocławiu

Zawartość wpisu / Spis treści

Decydując się na montaż karniszy, zastanawiamy się ile taka usługa może kosztować i od czego zależy. Na cenę usług w dużej mierze wpływa lokalizacja – w dużych miastach, takich jak Wrocław prawdopodobnie zapłacimy nieco więcej niż w mniejszych miejscowościach.

Co wpływa na cenę – montaż karniszy

Na cenę takiej usługi, oprócz lokalizacji, wpływa także długość karniszy, które fachowcy będą musieli zamontować. Cena montażu podawana jest w zł/mb, choć w wielu przypadkach zależy także od liczby uchwytów, które będą konieczne do zamontowania. Nie bez znaczenia jest także forma karnisza. Oto najpopularniejsze rodzaje karniszy dostępnych na rynku:

  • karnisze rurowe montowane do ściany
  • karnisze rurowe montowane do sufitu
  • szyny karniszowe KS montowane do sufitu
  • karnisze elektryczne montowane do sufitu
Źródło grafiki: oferteo.pl/baza-wiedzy/standardowe-wymiary-okien

Jak kształtują się ceny montażu karniszy we Wrocławiu?

Montaż karniszy we Wrocławiu oscyluje w graniach 15 – 35 zł za jeden uchwyt. Ile uchwytów potrzeba? W przypadku szyn karniszowych KS, uchwyty najczęściej montuje się w odległości 50-70 cm. Od czego zależy rozstaw uchwytów? Przede wszystkim od masy zasłon i firan, ale także od ich rodzaju. Każdy projekt najczęściej wycenia się indywidualnie. Nie bez powodu. Aby zasłony i firany mogły nas dłużej cieszyć, ich montaż powinien być dostosowany do indywidualnego przypadku.

Tak jak wspomnieliśmy – niekiedy możemy natknąć się na ceny podawane w w zł/mb. Wówczas kwoty oscylują od 20 do 50 zł za metr bieżący szyny karniszowej. W przypadku karniszy elektrycznych, koszt montażu determinuje wiele czynników. Tak specjalistyczne rozwiązania muszą być wyceniane w zależności od konkretnego przypadku.

Montaż karniszy, czyli za co płacimy

Decydując się na konkretną aranżację okienną chcemy aby jej jakość była jak najwyższa. Musimy jednak pamiętać, że za jakość całego oprzyrządowania odpowiada także sposób jego montażu. Jeśli nie zadbamy o to, żeby montaż był specjalistyczny i wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów, nie będziemy mieć gwarancji, że nasz karnisz lub szyna karniszowa KS będą działać tak jak powinny. Zlecając montaż profesjonalnym firmom, płacimy zatem nie tylko za sam montaż, ale też za czas bezawaryjności danych rozwiązań. Dlatego radzimy – zaufajcie liderom w branży, bo warto :).