Zasłony w sypialni – jakie wybrać?

Zawartość wpisu / Spis treści

Zasłony w sypialni pełnią nie tylko funkcję estetyczną – przede wszystkim powinny dawać prywatność i pożądane zaciemnienie pomieszczenia. Wybory dotyczące aranżacji wnętrza sypialni mogą wpływać na sen, co z kolei decyduje o zdrowiu fizycznym i psychicznym. Światło jest najważniejszym czynnikiem zewnętrznym wpływającym na sen – sprawia, że ​​zasłony w sypialni są tak ważne dla efektywnego, nocnego wypoczynku.

Wybór zasłon do sypialni może czasami przytłaczać, zwłaszcza kiedy trzeba zadecydować i odpowiedzieć sobie na pytanie:

  • Jaki rodzaj materiału wybrać?
  • Jaką gramaturę materiału wybrać?
  • Długość do parapetu, do podłogi, czy luźno opadające?
  • Ze wzorem czy jednolite?
  • Jaki kolor? 
  • Karnisz manualny czy elektryczny?

Jednak zanim ugrzęźniesz w drobnych szczegółach, ważne jest, aby pamiętać, że zasłony do sypialni muszą pełnić 3 ważne role:

  1. Blokowanie światła
  2. Zapewnienie prywatności 
  3. Utrzymywanie ciepła w sypialni

 Podejmując jakiekolwiek decyzje, zawsze miej to na uwadze.

Zasłony zawsze były, są i będą modne, w takiej czy innej formie. Mieszkanie w chłodnym klimacie oznacza, że ludzie ​​lubią, gdy w sypialni jest przytulnie. Ponadto zasłony do sypialni są dobrym wyborem zarówno ze względu na ciepło, jak i izolację akustyczną. Zasłony mogą nadać pomieszczeniu coś, czego mu brakuje, bez względu na to, czy jest to ciepło, prostota czy elegancja.

Jakie zasłony wybrać?

Cięższe zasłony z podszewką, które zminimalizują przecieki światła, będą najbardziej naturalnym wyborem do sypialni. Nie oznacza to, że nie możesz zdecydować się na lekką lnianą zasłonę, pamiętaj jednak, że prawdopodobnie będziesz musiał rozważyć zainwestowanie w roletę zaciemniającą. Możesz wybrać delikatne firanki z woalu, które doskonale komponują się z ciężkimi zasłonami z aksamitu.

Szare zasłony w sypialni

szare zasłony w sypialni

Szare zasłony to bardzo uniwersalny wybór: będą pasować zarówno do żywych kolorów – żółci, pomarańczy, zieleni, ale też do stonowanych wnętrz. Takie zasłony świetnie komponują się z bielą i czernią, tworząc nowoczesne, lub skandynawskie wnętrze. Połącz te kolory z meblami z naturalnego drewna, sosnową lub dębową podłogą, ususzonymi trawami i kwiatami. Dodaj żywe rośliny w naturalnych, bambusowych lub wiklinowych doniczkach.

Zapoznaj się z naszymi zasłonami

Szare zasłony zaciemniające

Jeśli do twojej sypialni wpada dużo słońca lub światła ulicznego, zdecyduj się na zasłony zaciemniające. Dają one spokojny, dobry sen. Możesz też połączyć szare zasłony z prześwitującymi roletami w sypialni. Pierwsze będą gwarantowały ciemność nocą, drugie – prywatność w dzień.

Zobacz ofertę zasłon i rolet