Jak dobrać zasłony na okno do łazienki?

Zawartość wpisu / Spis treści

Zasłony na okno do łazienki, sięga chyba już rangi tematu tabu. Wiele osób wychodzi z założenia, że do łazienki to tylko rolety rzymskie, a w wersji dla minimalistycznych, rolety zwijane. Ale w sumie, jakby się tak głębiej zastanowić, to czemu nie? Dzisiaj więc omówimy wszystkie wady i zalety, oraz powiemy wam jak dobrać zasłony na okno do łazienki. A więc do roboty!

Zasłony na okno do jakiej łazienki?

Żeby stwierdzić, czy zasłony na okna do naszej łazienki, to na pewno dobry pomysł, najpierw musimy  wiedzieć, gdzie tak naprawdę możemy sobie na nie pozwolić. Bo w końcu istnieje, cała masa rozwiązań, na które możemy zagospodarować przestrzeń w łazience. W jednych przykładowo, wanna znajduje się dosłownie pod oknem. I tutaj od razu warto odnieść się do tej sytuacji. Wanna, w większości przypadków jest jednoznaczna z wielkim potopem wokół niej. A to czegoś zapomnimy i trzeba wyjść i skoczyć przykładowo po drinka. A to w sumie nic, przy tym jak kąpią się w niej dzieci. „Tsunami, wiry, bitwy morskie” wszystko to może spowodować, że z wanny woda zacznie wylewać się całymi litrami. A teraz wyobraźcie sobie, że obok niej są firany lub zasłony. Od razu będą całe mokre. A tego raczej byśmy nie chcieli. Dlatego też w takim przypadku, zdecydowanie zamiast zasłon polecamy rolety rzymskie. Wystarczy że opuścimy je do poziomu, na którym znajduje się krawędź naszej wanny i po sprawie. A jeżeli, będzie się kąpać w niej nasza pociecha, rolety możemy podnieść aż do sufitu. Wtedy żadna fala nie będzie im straszna.

Kolejną kwestią na którą musimy zwrócić uwagę, planując zasłony na okno do łazienki to jej wielkość. Zasłony, zdecydowanie będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o chodzi o łazienki o średniej i dużej wielkości. Mówiąc średniej wielkości, mamy na myśli takie o powierzchni od 9m² a duże od 15m². Do mniejszych łazienek, tak samo jak w poprzednim przypadku, stylowym i funkcjonalnym rozwiązaniem będą rolety rzymskie.

Czym kierować  się wybierając zasłony do łazienki.

Przede wszystkim naszymi upodobaniami, bo jeżeli Wam się podobają i macie na nie ochotę to powinniście je mieć! Pamiętajcie tylko, że łazienka prócz tego że powinna być wysmakowana to dodatkowo funkcjonalna. Tyczy to się przede wszystkim wyboru materiału. Tkaniny firanowe, bądź poliestrowe o wiele szybciej schną niż te welurowe, a w łazience, jak już pisaliśmy wyżej, może mieć miejsce mały, bądź większy potop. Kierując się zakupem zasłon do łazienki musicie mieć na uwadze styl. Zasłony mogą nadać charakter wnętrzu łazienki i stanowić jej główną dekorację. Tym samym pamiętajcie, że tanim kosztem możecie zupełnie zmienić styl całej łazienki, wystarczy, że zmienicie zasłony bądź firany na inne. Większość ludzi do łazienek wybiera neutralny kolor kafelków – biały, bądź szary, a jak wiadomo każde zasłony będą z nimi współgrać.

Dekoracja łazienki nie jest łatwym zadaniem, źle dobrane dodatki, takie jak zasłony, firany czy rolety rzymskie mogą zaburzyć harmonię wnętrza. Zapewne dlatego okna w łazience często są pomijane przy aranżacji tego pomieszczenia, a ludzie ograniczają się do przyklejenia mlecznej folii, bądź zamontowaniu żaluzji, aby ludzie z zewnątrz nie widzieli co się dzieje w środku. A nie tak powinno być! Okna w łazience są tak samo ważne, jak w salonie czy sypialni. Za to jeśli się postaracie to łatwo osiągniecie efekt wow, a wasza łazienka będzie na językach wszystkich ją odwiedzających.