Karnisze i zasłony elektryczne – jak połączyć piękno i technologię?

Zawartość wpisu / Spis treści

Karnisze elektryczne bez dwóch zdań podbiły nasze serca – nie bez powodu. Kiedyś uznawane za niedostępny gadżet, dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoich czterech kątach. Dają bardzo wiele możliwości tam, gdzie zwykły karnisz sobie nie poradzi. Dlaczego karnisze elektryczne to świetne i wielofunkcyjne rozwiązanie? Dzisiaj, przedstawimy Wam temat karniszy i zasłon elektrycznych. Jak połączyć piękno i technologię?

Niezauważalny przyjaciel, czyli połączenie piękna i technologii

Karnisze elektryczne są praktycznie niezauważalne – to fakt. Istotne jest jednak to, że ich działanie z całą pewnością zauważy każdy! W dużym skrócie można powiedzieć, że karnisze elektryczne składają się z silnika, a także szyny karniszowej, która pełni funkcję toru dla naszych zasłon. Silnik na co dzień schowany jest za zasłoną – dzięki temu jest niezauważalny. A co z szyną? Szyna również będzie schowana, jeśli tylko będziemy mieć takie życzenie. Listwa maskująca lub zaplanowana wcześniej wnęka karniszowa sprawdzą się najlepiej.

Karnisze elektryczne – zalety

Skoro już wiemy, że karnisz elektryczny to niezauważalne – na pierwszy rzut oka – rozwiązanie, co z ich głośnością? Skoro mają silnik, pewnie muszą być głośne. Nic bardziej mylnego! Natężenie dźwięku, jaki wydają sunące po szynie karniszowej zasłony można porównać do bardzo spokojnej ulicy lub delikatnych domowych szmerów. Dodatkowo, możemy zapewnić, że ta technologia nie wpłynie znacząco na Wasz domowy budżet. Wysokojakościowe karnisze elektryczne są dużo bardziej dostępne, niż mogłoby się wydawać :).

Realizacja MDiA

Karnisze i zasłony elektryczne – świetne rozwiązanie w trudnych przypadkach

Zastosowanie karniszy elektrycznych w niektórych przypadkach staje się koniecznością. Co mamy na myśli?

  • W ostatnich latach szalenie modne stały się domy z antresolą. Choć taka forma budynku wygląda bardzo atrakcyjnie, niesie za sobą pewne ograniczenia. Wysokość okna, a co za tym idzie – trudności w codziennym jego zasłanianiu i odsłanianiu, może na dłuższą metę okazać się problematyczna. Wtedy z pomocą przychodzą karnisze i zasłony elektryczne, które zrobią to za nas. Wystarczy, że naciśniemy jeden przycisk lub delikatnie pociągniemy zasłonę, a ona resztę swojej trasy pokona zupełnie sama.
  • Wraz z domami typu „nowoczesna stodoła”, popularne stały się okna ze skosem lub inaczej mówiąc – okna trapezowe. Jak sprawić, żeby zasłonięcie okna „pod górę” było możliwe? Grawitacja bywa bezduszna – nie ma takiej możliwości, żeby zwykły karnisz umożliwił nam jakąkolwiek funkcjonalność w takiej sytuacji. Możemy zaczepić zasłonę w najwyższym punkcie karnisza, ale to będzie wymagało codziennego jej podpinania „na bok”. Karnisze elektryczne sprawnie radzą sobie z prowadzeniem zasłony na skosie, a więc „pod górę”. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią moc silnika, ale to możemy zostawić specjalistom w dziedzinie aranżacji okien :).
Realizacja MDiA

Uniwersalne rozwiązanie pasujące do każdego stylu wnętrza

Zasłony i karnisze elektryczne, to z całą pewnością idealne i niezawodne połączenie piękna i technologii. Ich uniwersalność pozwala na dostosowanie się do każdego stylu wnętrza. Niezależnie od tego, czy salon urządzimy w stylu retro, glamour czy nowojorskim, duet zasłon z karniszem elektrycznym zawsze będzie wyglądało świetnie i ponadczasowo. Dodatkowo, widok samozasłaniającej się zasłony po prostu robi wrażenie, a także po ludzku… cieszy. Na pewno zdarzyło Wam się wygodnie ułożyć się na sofie, włączyć swój ulubiony serial i uświadomić sobie, że promienie słoneczne uniemożliwiają nam komfortowy seans. Teraz to nie problem. W kilka sekund możemy zaciemnić wnętrze za pomocą naszego smartfona, karniszy elektrycznych i odpowiednio dobranego materiału zasłon.