Firany i zasłony do salonu aranżacje

Zawartość wpisu / Spis treści

Z całą pewnością, salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. To właśnie w salonie odpoczywamy po ciężkim dniu, ucinając sobie drzemkę lub oglądając ulubione seriale. Projektując nasze wymarzone wnętrze, w pierwszej kolejności planujemy ułożenie mebli, które wydzielają nam niezbędne strefy. Zaraz potem, wybieramy kolory i tekstury ścian, podłóg, kominka… A co z aranżacją okien w postaci zasłon oraz firan? To zadanie, najczęściej, zostaje nam do zrealizowania na samym końcu. Jednak, czy to dobrze traktować tę kwestię drugorzędnie? W tym artykule przekonamy Was, jak dużo można zyskać, dzięki modnej i dobrze zaprojektowanej aranżacji okiennej. Zapraszamy do zapoznania się z nietuzinkowymi projektami salonów, które podbiły nasze serca.

Gra w kolory – energetyzująca aranżacja salonu

Źródło grafiki: CustomCurtainsBeyond – etsy.com

Dodatki mają moc! W tej aranżacji salonu widać to doskonale. Wnętrze zostało zaprojektowane w subtelnej i eleganckiej tonacji – białe ściany z dyskretną sztukaterią oraz jasny parkiet w jodełkę stanowią bezpieczną bazę. Jednak to tylko cisza przed burzą… Piękną burzą! Wnętrze zyskało dzięki pięknym dodatkom i wyrazistemu akcentowi w postaci żółtego fotela w stylu vintage. Prawdziwą wisienką na torcie są zielone, welurowe zasłony, subtelnie osłaniające zjawiskowe okna. Butelkowozielone zasłony przyciągają wzrok. Zawieszone w równych odległościach wprowadzają do salonu symetrię i dzięki welurowi – elegancję. Dodatkowo, podkreślają oryginalną formę okien i uzupełniają całość tworzącą wnętrze w stylu vintage. Wyobraźmy sobie ten projekt bez zasłon w wyrazistym kolorze. To już nie jest to samo, prawda?

Stylowa szarość – aranżacja salonu w stylu skandynawskim

Realizacja MDiA

Przedstawiamy aranżację dla fanów stonowanego minimalizmu w skandynawskiej odsłonie. W obecnych czasach jesteśmy bombardowani bodźcami z każdej strony. Kolorowe reklamy na bilbordach, trąbienie samochodów, sygnalizacja świetlna… Kto z nas czasem nie marzy, żeby wrócić do domu i po prostu oddać się chwili relaksu? Przedstawiamy kolor szary – bezapelacyjną aranżacyjną gwiazdę salonu. Odsłonięte zasłony wtapiają się w łagodne i zarazem efektowne wnętrze, a zasłonięte tworzą prawdziwą oazę spokoju. Dodatkowej elegancji dodaje wnętrzu sposób zawieszenia zasłon – na specjalnych szynach. Mocowanie zostało ukryte za pomocą subtelnej listwy maskującej. Gdy za oknem widnieje zimowy krajobraz, najlepszym rozwiązaniem będzie szybka zamiana salonu w prywatną salę kinową. Uwaga, takie rzeczy możliwe tylko dzięki zasłonom uszytym z zaciemniającego materiału – rekomendujemy ten typu „blackout”.

Gra kontrastów – aranżacja salonu w stylu Hampton

Źródło grafiki: ladnydom.pl

Ten salon, to klasa sama w sobie! Styl Hampton charakteryzuje się połączeniem luksusu z przedmiejską swobodą – w tym przypadku nie jest inaczej. Surowa drewniana podłoga oraz boazeria subtelnie ozdabiająca jasne ściany. Do tego duża sofa – sprawiająca wrażenie wygodnej i nieco bardziej „na luzie”, a także urokliwe fotele w stylu Art. Deco. Wnętrze wieńczy sufit – niczym z nadmorskiego domku – składający się z drewnianych belek, ozdobiony iście królewskim żyrandolem. Brzmi jak gra kontrastów, prawda? Mimo złożoności i różnorodności poszczególnych elementów wnętrza, musimy przyznać, że wszystko do siebie pasuje, tworząc niezwykle stylowy salon. W oddali widnieją piękne, delikatne i idealnie skrojone zasłony – tu liczy się jakość. Dodatkowo, taka aranżacja okna wprowadza do wnętrza pożądaną symetrię, a także – chwilę oddechu, wobec aranżacji, w której „dużo się dzieje”.

Jakość i styl – aranżacja stylowego salonu

Realizacja MDiA

To wyjątkowa aranżacja, można powiedzieć – inna niż wszystkie. Kluczowym elementem są tu odpowiednio wywarzone połączenia kolorystyczne. Meble, z nutką nowoczesnego kolonializmu idealnie współgrają z jasnymi ścianami i delikatną, lecz elegancką podłogą. Warto zwrócić uwagę na praktyczne wydzielenie stref – wypoczynkowej i jadalnianej. W strefie wypoczynkowej króluje ciężki narożnik, a w jadalnianej – klasyczny stół z eleganckimi krzesłami. Obie strefy wieńczy rząd nowoczesnych lamp, a całość – efektywne zasłony w towarzystwie subtelnych panelowych firan. Wzrok przyciąga materiał, z którego zostały wykonane zasłony. Lekki błysk dodaje tej aranżacji przyjemnego dla oka twistu. Mimo zastosowania dość surowych materiałów, wnętrze wydaje się przytulne. Nie zapominajmy o klasycznej elegancji – jej jest tu pod dostatkiem.

Jak widać, efektywna aranżacja salonu możliwa jest dzięki umiejętnemu połączeniu i dobraniu wielu elementów – między innymi zasłon i firan. Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Wam podjęcie decyzji, jak zaaranżować okno w salonie. Życzymy pięknych wnętrz!