Zasłony zaciemniające do pokoju gracza

Zawartość wpisu / Spis treści

Idealne warunki do gry dzięki zasłonom zaciemniającym

Niezależnie czy grasz na Playstation, Xbox-ie czy na PC-cie, niewątpliwie potrzebujesz odpowiednich warunków – braku światła, prywatności, wyciszenia. Te cechy pomagają w skupieniu, a wyświetlany na ekranie obraz jest bardziej czytelny. Jeśli chcesz zapobiec przenikaniu dodatkowego światła do salonu, sypialni lub jadalni, zobacz nasze zasłony zaciemniające. Jeśli nie masz pewności, które wybrać, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych zasłonach zaciemniających, który pomoże Ci znaleźć idealny zestaw!

Zasłony zaciemniające typu Blackout

Zasłony typu Blackout dają nawet 100% zaciemnienia pomieszczenia, dzięki czemu każdy poczuje się jak w prawdziwym kinie. Wykonane są z grubej, kilkuwarstwowej tkaniny.

Istnieją dodatkowe zalety zasłon zaciemniających. Grubszy materiał obniża poziom przenikającego z zewnątrz hałasu. Działają niczym rodzaj dźwiękochłonnej bariery dla świata zewnętrznego. Oczywiście nadal będą dochodzić do pomieszczenia dźwięki, ale tkanina sprawi, że będą przytłumione i mniej rozpraszające.

Zasłony do pokoju gracza typu Dimeout

Zasłony typu Dimeout, nazywane też zasłonami zapewniającymi prywatność, są zwykle wykonane w 100% z tkanin poliestrowych o różnej gęstości. Mogą blokować do 98% światła przedostającego się do pomieszczenia. Tkaniny przyciemniające są zazwyczaj miękkie w dotyku i pięknie układają się samodzielnie lub z dołączoną podszewką. Będą doskonale pasować do pokoju dla gracza.

Zasłony zaciemniające w pokoju blokują większość światła, dlatego dobrze się sprawdzą podczas gry w ciągu dnia, dodatkowo chroniąc podłogi i meble przed uszkodzeniem przez słońce oraz zapobiegając odblaskowemu odbiciu na telewizorze lub ekranie.

Zaciemnienie w ciągu dnia

Zasłony zaciemniające, oprócz gwarancji świetnej gry, dają doskonałe warunki dla spokojnego, niezmąconego snu, niezależnie od pory dnia ( są idealne, jeśli pracujesz na nocną zmianę, albo gdy gra się przeciągnęła).

Izolacja termiczna pokoju 

Zasłony zaciemniające o dużej gęstości mogą mieć dodatkową cechę: izolację termiczną. Zaoszczędzisz na ogrzewaniu i chłodzeniu swojego pokoju gracza, ponieważ grube zasłony zaciemniające, blokują dostęp promieni słonecznych w cieplejszych miesiącach i utrzymują stałą temperaturę, zatrzymują ciepło, w chłodniejszych.

Polecamy wcześniejszy artykuł tłumaczący różnice pomiędzy zasłonami Blackout a Dimeout