Gdzie zamontować włączniki i inne akcesoria do karniszy elektrycznych

Zawartość wpisu / Spis treści

Zamawiając karnisze elektryczne, pewnie zastanawialiście w jaki sposób będziecie ich używać. Leżąc w łóżku za pomocą smartfona? A w letnie popołudnia, zaraz na wejściu do chłodnego domu? Dzisiaj podpowiemy wam, gdzie najlepiej umieścić włączniki i wieszaki na pilota oraz powiemy, jakie rozwiązanie jest dla kogo. A więc do dzieła🚀

Włączniki zaraz przy oknach

Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem, jest umieszczenie włączników uruchamiających karnisze elektryczne, na ścianie okiennej lub do niej prostopadłej. Pochodzenie tego rozwiązania jest bardzo proste. Kiedy sterownie wszystkim w domu, odbywało się za pomocą biegu prądu (tak jak oświetleniem), umieszczanie włączników blisko urządzeń było najszybszym rozwiązaniem dla elektryków. Tak było (i nadal jest) przykładowo z roletami zewnętrznymi. Dzisiaj, jednak kiedy sterujemy większością urządzeń drogą radiową lub przez wi-fi, włączniki możemy montować, gdzie nam się żywnie podoba. Jednakże, gdy nasze karnisze elektryczne w sypialni, uruchamiamy włącznikami w tym miejscu, ma to dodatkowe plusy. Bo gdy w danym dniu, chcemy zrobić jak naj więcej, to poranne gnicie w łóżku działa tylko na nasza nie korzyść. Dlatego też, na dłuższą metę, warto porzucić wygodę zabawy zasłonami z łóżka, na rzecz nowej, budzącej daily rutain.

Karnisze elektryczne włączające się zaraz po wejściu

Na odsłanianie zasłon, zaraz po wejściu do domu/mieszkania, mamy dwa patenty. Pierwszy, bardzo ciekawy, z wykorzystaniem czujników otwierania drzwi. Dzięki sparowaniu ich w aplikacji z karniszami elektrycznymi, gdy tylko otworzymy drzwi, nasze zasłony rozsuną się. Jest to wyjątkowo, efektywne i efektowne latem. Gdy temperatura na dworze sięga blisko 40°C, na pewno nie będziemy narzekać gdy ok godziny 15 nasze karnisze elektryczne zasuną zasłony oraz załączy się klimatyzacja. W takiej kombinacji, pomieszczenia ochładzają się ekspresowo. Po powrocie do domu, po naduszeniu na klamkę, nasze zasłony rozsuną się i wejdziemy do jasnego chłodnego salonu. Fajnie? Druga opcja jest trochę bardziej przyziemna. W większości domów i mieszkań, zaraz przy wejściu mamy całą masę przełączników. Głownie światła, rolet antywłamaniowych itd. Dlaczego więc, nie wcisnąć tam i do karniszy elektrycznych. Będzie to szczególnie praktyczne dla osób które żyją bardzo szybko. Możecie pomyśleć, ale ile to ciągnięcia kabla?! A no wcale. Przy wejściu, prawie zawsze stosujemy włączniki radiowe. Będzie potrzebny tylko prąd. Który z resztą już tam jest dawno doprowadzony…

Włącznik zaraz przy łóżku

To rozwiązanie przynosimy dla was z najwyższej klasy hoteli. Zazwyczaj spędzając weekend w pięcio-gwiazdkowym hotelu, niezbyt nam się spieszy. Dlatego też,  gdy tylko się budzimy, możemy powolnym ruchem ręki, pozwolić naszym zasłoną się odsłonić i.. Oczywiście zacząć podziwiać widoki z za okna, nie ruszając się z łóżka.

Gdzie zamontować wieszak na pilot radiowy?

Po pierwsze, wieszak to trochę wyolbrzymienie. Lepiej niech będzie wieszaczek.

Dobra, do konkretów. Kiedy decydujemy z naszymi klientami, gdzie to małe ustrojstwo powiesić, sprawdzamy miejsca obok których cały czas się przechodzi. Najczęściej są to, oczywiście wejścia do  poszczególnych pomieszczeń, ściana w kuchni, czy tak jak opisany wyżej „panel sterowania domem”.

To wszystko co mamy dla was w tym blogu. Na pewno będzie tutaj cała masa aktualizacji, bo przecież codziennie wykonujemy coraz to nowe projekty, które wnoszą bardzo ciekawe rozwiązania. O aktualizacjach, powiadomimy was na naszych socjałach.