Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Zawartość wpisu / Spis treści

Żaden pokój w domu czy mieszkaniu, nie spełnia tylu funkcji co pokój dla dziecka. To w nim będzie spędzać najwięcej czasu, podczas gdy będzie odpoczywać, uczyć się, bawić się, czy spać. Dodatkowo, jak żadne inne pomieszczenie musi być tak samo przytulne, co funkcjonalne i bezpieczne. Nic dziwnego, że dla rodziców aranżacja pokoju dla dziecka to przyjemne, ale spore wyzwanie. A jeszcze cięższe gdy będzie to pokój dla dziewczynki. Bo to jej surowej ocenie będzie ten pokój podlegał.

Najważniejsze wskazówki do aranżacji pokoju dla dziewczynki.

Niezależnie od stylu w jakim urządzimy pokój dla dziewczynki musimy pamiętać, że musi on spełniać potrzeby dziecka. Najlepiej wygospodarować przestrzeń na trzy najważniejsze strefy do: zabawy, nauki i odpoczynku. W miejscu do zabawy możecie spodziewać się największego bałaganu. Dlatego warto zaopatrzyć się w miejsce gdzie dziewczynka będzie trzymała lalki, pluszaki i inne zabawki. Sprawdzi się regał i pudła gdzie po skończonych harcach będzie odkładać niepotrzebne rzeczy. Każde dziecko, niezależnie czy chłopczyk czy dziewczynka musi mieć przestrzeń w której będzie się rozwijać. Dlatego biurko jest koniecznym wyposażeniem pokoiku. Musi być ergonomiczne i na tyle duże, aby dziecko mogło się spokojnie uczyć, poszerzać zainteresowania lub rozwiązywać zadania domowe. Przyda się też miejsce na książeczki, kolorowanki, przybory do pisania i rysowania.

Po całym dniu wypełnionym najróżniejszymi aktywnościami, dziewczynka będzie musiała wygodnie wypocząć. Sen i odpoczynek jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju. Dlatego łóżeczko musi być wygodne i komfortowe. Modnym rozwiązaniem jest wybór łóżek z regulacją rozmiaru, będzie wtedy rosnąć wraz z dzieckiem. W pokoju dziecięcym ważne jest oświetlenie. Szczególnie powinniście zadbać o naturalne światło dzienne, jednak aranżacja okna powinna być na tyle funkcjonalna, abyśmy wpuszczali tyle promieni słonecznych ile oczekujemy. Rażące słońce może zakłócić naukę, zabawę lub popołudniową drzemkę. Do pokoju dziewczęcego sprawdzą się zarówno zasłony, firany i rolety rzymskie. Dobierzcie odpowiednie do stylu w którym będzie wykonana aranżacja pokoju dla dziewczynki. Zastanówcie się nad założeniem zarówno firan i zasłon (te w tym przypadku byłyby zaciemniające lub częściowo zaciemniające), a gdy zdecydujecie się na rolety to wybierzcie rolety rzymskie duo, z których jedna roleta będzie z tkaniny firankowej, a druga z tkaniny zaciemniającej. Przy urządzaniu pokoiku, ważne jest aby dziewczynka czuła się w nim dobrze. Stanie się tak, gdy przynajmniej część decyzji będzie mogła podjąć sama. Ale należy pamiętać o umiarze i zachowaniu harmonii. Pokój dla dziewczynki powinien być też dla niej bezpieczny, a to zadanie należy do rodziców.

Kolory w pokoju dziewczynki.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki może być sporym wyzwaniem, również ze względu na dobór odpowiednich kolorów ścian, mebli, zasłon, czy innych dodatków. Wszystko zależy od stylu w którym urządzimy pokoik, ale i  upodobań córeczki. Część dziewczynek na pewno będzie chciało udekorować swój pokój na różowo. Tylko to rodzice powinni wiedzieć, że gdy dziewczynka dorośnie to ten wszechobecny róż może stać się jej utrapieniem. Bez problemu aranżacja pokoju dla dziewczynki w stylu księżniczki, może obyć się bez różowych ścian, te pomalujcie na biało lub na inny neutralny kolor bazowy i postawcie na różowe dodatki np. różowe zasłony, które na pewno będą odpowiednie, aby stworzyć pałacowy klimat pokoju. Każdy pokój, nie tylko ten dla dziecka, musi być urządzony w zgodzie z charakterem i zainteresowaniami osoby która w nim zamieszka. Nie każda dziewczynka to urodzona księżniczka, więc aranżacja pokoju dla niej, nie musi oznaczać wszechobecnego różu. Przecież dziewczynki mogą mieć różne hobby, lubić sport i naukę. Każde dziecko kocha zwierzaki, dlaczego więc nie postawić na taki motyw przewodni?  Zwierzęce wzory czy malowidła ze zwierzakami na ścianach są bardzo obecnie bardzo popularne, również na social media. Najczęściej dobierane są wtedy dodatki w neutralnych lub pastelowych kolorach. Znakomicie sprawdzą się w takim pokoju zasłony lub rolety rzymskie z naturalnych tkanin jak len, czy bawełna, w kolorach naturalnych jak beż, zieleń, czy biel.

Najważniejsze to aby dziewczynka była szczęśliwa.

Prawidłowa aranżacja pokoju dla dziewczynki powinna być wykonana z miłością i sercem. To w tym miejscu nasze dziecko będzie spędzać najwięcej czasu, będzie się cieszyć, ale i smucić i to zadaniem rodziców jest zapewnić jej miejsce w którym będzie się po prostu czuła dobrze.