Karnisz hotelowy

Zawartość wpisu / Spis treści

Wyposażając wnętrza lokali użytkowych, takich jak pokoje hotelowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na szczegóły. Niska jakość produktów może skutecznie zniechęcić hotelowych gości do skorzystania z naszej oferty ponownie. Atrakcyjne wizualnie, a co najważniejsze – wysokojakościowe rozwiązania – z pewnością wzmocnią pozytywny wizerunek hotelu w oczach klienta. Okno to wizytówka każdego wnętrza, dlatego warto zadbać także o odpowiednie karnisze hotelowe. W tym artykule przedstawimy Wam wszystko to, co powinniście wiedzieć o karniszu hotelowym.

Szczegóły mają znaczenie – karnisze w pokojach hotelowych

Tradycyjne karnisze rurowe zostały wyparte przez wyjątkowo estetyczne (i funkcjonalne!) szyny karniszowe. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na ich uniwersalność formy. Szyna karniszowa zawsze powinna być schowana. Najczęściej, taki karnisz montuje się w specjalnie przygotowanej do tego wnęce. Wnęka w większości przypadków powstaje dzięki podwieszanemu sufitowi z płyt gipsowo-kartonowych. Bardzo efektowne i coraz popularniejsze stają się sufity napinane. W momencie montażu takiego sufitu, wystarczy zaplanować miejsce na wnękę karniszową, a w ostatnim etapie przygotowania pokoju hotelowego – zamontować specjalną szynę.

Źródło grafiki: Pensjonat Biała Przystań

Co zamiast wnęki na szynę karniszową?

Jeśli z jakiegoś powodu nie przygotowaliśmy wnęki dedykowanej karniszom, świetną alternatywą może okazać się zamontowanie listwy maskującej. Jeśli hotelowe wnętrze zostało urządzone w konkretnym stylu, listwa maskująca hotelowy karnisz może posłużyć jako element dekoracyjny okna. Elementy płaskorzeźby czy ręcznie malowane zdobienia z pewnością wzbogacą estetyczne walory pomieszczeń. Jeśli jednak poszliśmy w nowoczesność, listwę osłaniającą najczęściej maluje się na ten sam kolor farby co sufit lub ściany. Co w przypadku, kiedy nie mamy konkretnego planu? Warto pamiętać, że najlepszym i najbardziej uniwersalnym kolorem jest biały. Taka maskownica zawsze będzie wyglądać dobrze.

Najlepsze karnisze hotelowe

Jak już wiemy, montaż szyny karniszowej KS to bardzo dobre rozwiązanie, po pierwsze z uwagi na jej walory wizualne, a po drugie z uwagi na wysoką funkcjonalność. Anodowany karnisz zapewnia idealną gładkość powierzchni, a to wpływa na płynność w przesuwaniu zasłon i firan. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala iść w zakresie funkcjonalności o krok dalej…

Elektryczny karnisz hotelowy

Karnisze elektryczne to rozwiązanie pierwotnie dedykowane lokalom użytkowym, a w szczególności – hotelom. Z uwagi na ich wysoki zakres funkcjonalności, nadają się do każdego wnętrza – zarówno z oknami klasycznymi, jak i tymi osadzonymi pod skosem. Doborem odpowiedniego silnika dopasowanego pod konkretny przypadek zajmują się specjaliści w dziedzinie dekoracji i automatyki w zakresie aranżacji okien. My nie musimy się o nic martwić :). Dlaczego zautomatyzowany karnisz hotelowy to świetne rozwiązanie?

  • Ułatwiają swobodną regulację dostępu promieni słonecznych do wnętrza
  • Minimalizują ryzyko awarii lub „zerwania” zasłony- użytkownik pokoju nie musi zasłaniać zasłony manualnie – wystarczy jeden przycisk na pilocie
  • Sterowanie zasłonami może odbywać się z dowolnego miejsca w pokoju – nawet z łóżka
  • Technologia i nowoczesność – system automatycznego sterowania zasłonami robi ogromne wrażenie
  • Dyskretne i uniwersalne wzornictwo zarówno szyn karniszowych, jak i silnika