Czym są zasłony na flexach?

Zawartość wpisu / Spis treści

Zasłony na flexach są hasłem, które często słyszymy, lecz nie wszyscy kojarzą, czym są te dekoracje okienne i do czego one służą.

Jak jest zbudowana zasłona na flexach

Podstawowym elementem, który odróżnia zasłonę na flexach od wersji tradycyjnej są właśnie flexy, czasem zwane też fleksami, czyli  niewielkie haczyki. Haczyki te, wykonane najczęściej z trwałego  plastiku, są na stałe wszywane w tkaninę tworzącą zasłonę. Za sprawą takiego właśnie sposobu montażu  zaczepów zasłony będą przez cały czas tak w równym stopniu, jak i regularnie pomarszczone, dodajmy też, że zaszyte zakładki nie ulegają z czasem rozciągnięciu. Nie są więc straszne naszym zasłonom pranie, prasowanie czy też ponowny montaż zasłony na szynie karniszowej

Jaką rolę spełniają zasłony na flexach?

Wspomnieliśmy już kilka słów o samej budowie takich zasłon, warto jednak dodać jeszcze, czemu ma służyć stosowanie flexów w zasłonach okiennych. Główną zaletą zasłony na hakach jest jej uniwersalność, która przejawia się między innymi  możliwością niewielkiej, także odcinkowej zmiany długości kotary okiennej. Zamontowane w materiale flexy, czyli te mocujące haczyki, lekko przesuwają się w górę oraz w dół. Dzięki temu istnieje możliwość niewielkiej regulacji długości zasłony, jest to szczególnie istotne, gdy po zakupie dekoracji okiennej okaże się, iż nasze pomieszczenie ma nierówne ściany lub sufit. Zastosowane w kotarze flexy pozwolą łatwo i szybko sprawić, by zakupiona zasłona w każdym pomieszczeniu i na każdym oknie prezentowała się nadzwyczaj elegancko i równie estetycznie bez względu na to, czy bądź też ile razy była zdejmowana, prana albo zawieszana na karniszu.

Przykładowe zasłony na flexach

Zasłona na flexach to dobry wybór  do każdego pomieszczenia

Oferowane przez firmę Małgorzata zasłony na flexach idealnie wpasują się w aranżację niemal każdego pomieszczenia. Jeszcze lepiej będą się one prezentowały, gdy zdecydują się Państwo na uszycie zasłon na wymiar z wybranej z katalogu naszego sklepu ozdobnej tkaniny na zasłony. Dzięki najlepszej jakości materiałów oraz profesjonalnemu uszyciu zasłony, mogą Państwo być tego pewni, wykonane tak przesłony okienne staną się szybko cenną ozdobą na przykład w modnym salonie, gdzie będą one stanowiły element spójnej kompozycji z zakupionymi już wcześniej meblami czy innymi akcesoriami dekoracyjnymi. Zasłony na flexach, równie dobrze jak i tradycyjne firany, sprawdzą się także w roli dekoracji okiennej do sypialni, której bez cienia wątpliwości nadadzą one bardzo przytulnego i zarazem zmysłowego charakteru. Dodatkowo, jeżeli wybierzemy zaciemniające zasłony na flexach, to podczas jasnych, letnich wieczorów i nocy pozwolą nam całkowicie odciąć się od  zewnętrznego świata.

Możliwości zastosowania zasłony na flexach są równie duże, jak i tradycyjnej przesłony okiennej, jednak z racji specjalnych właściwości tego nowatorskiego rozwiązania jest ona szczególnie warta polecenia do różnego rodzaju adaptacji loftowyczh czy mieszkań w kamienicach. W budynkach tych, po części ze względu na wiek, a po części z uwagi na sposób budowy, mogą się pojawić różnice w wysokości pomieszczeń, czyli coś, czego tradycyjna zasłona nie będzie w stanie zniwelować!