Zasłony do szafy zamiast drzwi?
Gdzie zasłony do szafy mogą zabłysnąć? Cóż. W wielu wnętrzach budowanie specjalnego pomieszczenia, które będzie służyło nam za garderobę graniczy z absurdem. Jest to zawsze drogie i zabierające bardzo dużo przestrzeni rozwiązanie. Dlatego, bardzo często decydujemy się aby wyznaczyć tą przestrzeń oraz jednocześnie zakryć mały bałagan zasłonami. W tej zakładce, pokażemy wam jak my to robimy. A robimy to naprawdę z przytupem!
Gdzie na pewno sprawdzą się zasłony do szafy?
Najczęściej takie zasłony wybierane są do niedużych pomieszczeń. Szczególnie, gdy są to wysokie wnętrza jak w przedwojennych kamienicach. Zasłony mają w nich potężną przewagę nad zabudowami z drewna czy z płyty gipsowej. Są one tam sporą oszczędnością powierzchni i pieniędzy.
Podobnie jest z garderobami narożnymi. Wydzielenie na nie przestrzeni, to dosyć skomplikowana, a przez to kosztowna praca dla ekipy wykańczającej wnętrza. Dla nas za to, po prostu miejsce w pomieszczeniu w którym montujemy karnisze i wieszamy zasłony. Pracy niewiele to i cena przystępna.
Następnym popularnym dla nich miejscem, są sypialnie. Tutaj wielkość pomieszczenia nie gra dużej roli. Zasłony wyznaczające miejsce na garderobę, są po prostu piękną, klimatyczną i w końcu bardzo praktyczną dekoracja. Wyobraź sobie letni poranek i pobudkę w pobliżu świeżo pachnących, lekkich zasłon.
Zasłony do szafy na karniszach elektrycznych?
Garderoba to miejsce w domu, które odwiedzamy przynajmniej kilaka razy w ciągu dnia. Gdy wybierzmy do jej stworzenia zasłony, wiąże się to dokładnie tak samo jak w przypadku drzwi z częstymi ich odsuwaniem.
Jako że tkaniny na zasłony w mniejszym stopniu jak ubraniowe ale ciągle się gniotą, po dłuższym czasie mogą przestać wyglądać świeżo. Dlatego też aby temu zapobiec, zasłony powinny odsuwać się „same”.
A taką możliwość dają nam właśnie karnisze elektryczne. Jednocześnie zapewniamy Was, że ich koszt wraz z zasłonami będzie nadal dużo mniejszy niż w przypadku stałej zabudowy. A efekt wizualny oceń sam/a.
Ile to kosztuje?
Najbardziej obrazowe będzie pokazanie kosztów na podstawie tej realizacji. Jako że sufit w tym pomieszczeniu miął dosyć spory spad, wymusiło to na nas użycie systemów na okna skośne.
Do tego zasłony z białego weluru uszyte na fleksach, marszczenie 1,5:1%, to łącznie koszt 3000zł. Za tej wielkości zabudowę z płyty meblowej trzeba zapłacić ponad 4000zł.
Jak daleko od szafy powiesimy zasłony
Bardzo ważną kwestią przy wyborze zasłon które stworzą naszą garderobę, jest odpowiedni dystans między zasłoną a szafą. Jest to szczególnie istotne w przypadku gdy nasza garderoba to po prostu układ szaf na jednaj ścianie pokoju. Wtedy 70-80cm pozwoli nam wchodzić do garderoby nawet przy zasłoniętych zasłonach.
Jednakże ta odległość zazwyczaj jest zależna od wielkości pomieszczenia. W małej sypialni, będziemy chcieli jak najwięcej przestrzeni przez co zamontujemy karnisz jak najbliżej regału. W dużych, przestronnych sypialniach przeciwnie możemy pozwolić sobie nawet 1,5-2m. Stworzymy w ten sposób funkcjonalne pomieszczenie.
Jakie tkaniny na takie zasłony?
Tak jak już wspomnieliśmy, zasłony do garderoby są jak nigdzie indziej narażone na uszkodzenia. Ale możemy temu z łatwością zapobiec wybierając odpowiednie tkaniny. Przede wszystkim muszą być miękkie. Te dekoracje, będziemy bardzo często „miętolić”, czyli przesuwać, napinać itp. Miękkie tkaniny są dużo bardziej odporne na zagniecenia.
Po drugie, takie zasłony nie mogą mieć wyraźnej, grubej struktury. Taka struktura powoduje że bardzo łatwo było by je zaciągnąć, chociażby paznokciem. Wybierając tkaninę welurową lub satynową, naprawdę musieli byśmy się postarać żeby zrobić im krzywdę. Jaki kolor na zasłony do garderoby? Zależy od pomieszczenia, ale nie tylko.
Równie ważną kwestią co właściwości zasłony, jest także jej kolor. Tutaj nie ma niczego skomplikowanego. Jak wszyscy wiemy, jasne kolory lubią się szybko brudzić. Dlatego, na takie zasłony najlepiej wybrać ciemne kolory takie jak chociażby aktualnie bardzo popularny grafitowy czy ciemny turkusowy.
Zobacz również wpisy na blogu!
Projektowanie szafy wnękowej, czyli efektownie i ekonomicznie.
Czym szafa wnękowa różni się od garderoby? Garderoba jest osobnym pomieszczeniem, którego zadaniem jest przechowywanie odzieży, obuwia, akcesoriów, a także wszystkich innych rzeczy, które chcemy gdzieś schować. W wielu przypadkach, lepszym rozwiązaniem może okazać się szafa wnękowa. Dużo łatwiej znajdziemy fragment pomieszczenia – wnękę – którą będziemy mogli zabudować, niż osobne pomieszczenie. Co zrobić i na co zwrócić uwagę, żeby projektowanie szafy wnękowej okazało się skuteczne?
Ciągle się wahasz?
Skontaktuj się z nami, a na pewno rozwiejemy Twoje wątpliwości! Skorzystaj z darmowej wyceny!