Zasłony zaciemniające - czyli sztuka gry światłem
Zasłony to nasza pasja. Godziny spędzone na tworzeniu naszej kolekcji to cenna lekcja tego co w tkaninach ważne. Ale bogata kolekcja to nie wszystko dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę na temat automatyki zasłon. Chcę, żebyś wiedział/ła, że tkaniny dzielę na kilka kategorii: dekoracyjne, welurowe, żakardowe, blackout i dimout. W tej zakładce dowiesz się wszystkiego o zasłonach z wszystkich dostępnych u mnie tkanin zasłonowych.
Istotną cechą tkanin dekoracyjnych jest ich lekkość. Zasłony z tkaniny dekoracyjnej dają swobodę i prywatność w domu i ponadto wpuszczają nieco światła do pomieszczenia w ciągu dnia. Warto pomyśleć o zasłonie dekoracyjnej jeżeli nie mamy nasłonecznionych okien i chcemy tylko odizolować się od zewnątrz. Zasłona z tkaniny dekoracyjnej wygląda świetnie i w zależności od rodzaju, nadaje pomieszczeniu charakteru. Zdjęcie obok.
Przygotowaliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje, które powinniście mieć przed wyborem waszych wymarzonych zasłon. A więc do dzieła!
Nasze zasłony na wymiar, od tych „kupnych” odróżnia inna filozofia. Jeżeli zamawiamy szyty na miarę garnitur lub sukienkę, oczkujemy nie tylko że będzie na nas idealnie leżeć, ale i będziemy wyglądać w nim olśniewająco. Ci, którzy widzą różnicę w kwestii ubioru 🙂 …
Tak samo jest z zasłonami. Nie wystarczy tylko dostosować rozmiaru konkretnego produktu do okna. Tkanina oraz sposób szycia muszą perfekcyjnie oddawać to co chcemy zaprezentować we wnętrzu. Bez tego, łatwo o tak zwany efekt faux paux i rozczarowanie.
Wielu z was pewnie nasuwa się bardzo wysoka cena projektowanych ubrań w stosunku do tych dostępnych w sklepach. Jednakże tutaj tak nie jest. Zasłony szyte na wymiar, są tylko nieznacznie droższe od tych „kupnych”. Wynika to z zaangażowania w proces produkcji rzeszy osób.
#nasze topowe realizacje
#highlight-y z naszej kolekcji
Zasłony welurowe - czym się charakteryzują?
Zasłony welurowe są nieco pluszowe 🙂 Tak. To prawda, że zasłony welurowe świetnie nadają się do pokoi dziecięcych. Ale nie tylko. Ich faktura, a raczej długość włosia powoduje załamywanie się światła. Cienie powstają chaotycznie co czyni tkaninę welurową bardzo atrakcyjną wszędzie tam, gdzie chcemy nutki niedopowiedzenia, klimatu, a zarazem przytulności. Świetnie sprawdzi się w klimatycznym salonie.
Zasłony żakardowe - czyli nutka nonszalancji.
Zasłony żakardowe, szczególnie te w regularne kształty, polecam osobom „poukładanym” – lubiącym porządek i styl. Pasują do większości styli dekoracyjnych jednak ja naciskam na to żeby stosować je w stylu klasycznym, w akompaniamencie ciemnych barw naściennych. Efekt o który mi chodzi widać na zdjęciu z jednej z moich realizacji w stylu klasycznym, „lochowym”. Trzy pierwsze zdjęcia poniżej.
Zasłony blackout i dimout - jaka jest różnica?
Zasłony dimout to typ zasłon który przepuszcza od kilku do kilkunastu procent światła zza okna. Zasłona blackout nie przepuszcza go wcale. Dlatego jeżeli chcemy wybrać zasłony blackout do pokoiku dziecięcego powinniśmy pamiętać o pozostawieniu jakiegoś źródła światła wewnątrz pomieszczenia. Można też zdecydować się na zasłony dimout. Wtedy, drzemka naszej pociechy nie zakończy się płaczem.
#kilka naszych realizacji
Nasze podejście do zasłon.
Nasze podejście do zasłon to bezustanne poszukiwanie ideału. Kilka rzeczy składa się na nasz sukces. To przede wszystkim starannie dobrana kolekcja tkanin. Ważne jest też doświadczenie poparte wieloma realizacjami w całym kraju. Warto również wspomnieć o pasji która motywuje nas do działania.
Zasłony traktujemy bardzo poważnie. Dlaczego? Bo mają moc podkreślania styli pomieszczeń. Akcentowanie za pomocą zasłony kolorów kontrastowych, stanowi wielką odpowiedzialność bo efekt dobrze współgrających z resztą pomieszczenia zasłon, potrafi zaskoczyć każdego fana dekoracji.
To czym kierujemy się podczas doradzania dekoracji to ogólne poczucie stylu klienta. Niektórym bardziej pasują zachowawcze kolory i fasony, innym wyzwolone kolory i barwy powodują „gęsią skórkę”. Naszym zadaniem jest prezentacja możliwości. Wzmożona czujność podczas prezentacji pomaga wyłapać iskierkę w oku 🙂