fbpx

|

Nowoczesne okno w kuchni – aranżacje i inspiracje

Jakie dekoracje są teraz najmodniejsze? Drewniane żaluzje na okno w kuchni.

Wysoka wilgotność i temperatura, rozpryskujące się, brudzące sosy, ciekawskie spojrzenia sąsiadów, promienie słońca utrudniające gotowanie. Oto problemy, którym zapobiec mogą odpowiednio dobrane osłony na okno w kuchni. Poznaj aranżacje okien kuchennych, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są praktyczne w obsłudze. Odpowiednia aranżacja okna w kuchni pasować musi do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. W przypadku tego projektu nowoczesne rozwiązania łączą się z tradycją, dając popis stylu eclectic modern. Zabudowa kuchenna poprowadzona została w estetyce new hampton z białymi frontami szafek z charakterystyczną ramką. Między blatem, a górną zabudową szafek pojawia się klasyczna płytka-cegiełka. Fronty wykończone są głównie uchwytami-muszelkami, których złoty kolor nawiązuje do stylu GLAMOUR. Całości dopełnia blat kuchenny z okładziny imitującej biały marmur z wyraźnym żyłkowaniem. Ciekawa dekoracja okna w kuchni oddaje ducha wnętrza. Drewniane żaluzje są stylowe i funkcjonalne, a ich ciepły odcień współgra z zastosowaną kolorystyką. Żaluzji drewnianych nie ubrudzisz przy podciąganiu podczas gotowania, a ich czystość utrzymasz poprzez wytarcie z nich kurzu i brudu, które nie wnikają w powierzchnię listewek. To odpowiednia dekoracja okna w kuchni, gdzie w trakcie gotowania para wodna przenosi tłuszcz. Stylowe żaluzje drewniane dają możliwość łatwej regulacji światła, wpadającego do kuchni. Tę zasłonę okna możemy dowolnie opuścić, całkowicie podwinąć lub zasłonić, chroniąc kuchnię przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Zastosowane lamele o szerokości 50 mm świetnie idealnie wypełniają okno nad blatem kuchennym i są widocznym elementem aranżacji okna w kuchni. Żaluzje drewniane w kuchni montowane są do ściany na wysokości zgodnej z górną zabudową szafek kuchennych. Takie mocowanie nie zaburza ciągu ozdobnej fasety, która dekoruje sufit i jest nawiązaniem do stylu klasycznego.

Jaki karnisz wybrać? Wewnętrzne rolety do okna elektryczne.

Ciekawe aranżacje okien kuchennych powinny iść w parze z nowoczesną technologią. Modernistyczna kuchnia łącząca w sobie beż, antracyt i materiały drewnopodobne, wyposażona została w rolety zwijane elektryczne, dające inwestorom maksimum funkcjonalności. Minimalistyczna dekoracja okna w nowoczesnej kuchni obsługiwana jest za pomocą aplikacji tuya smart, która z kolei łączy się z apple home. Dzięki temu właściciele mieszkania mogą zaprogramować odsłanianie i zasłanianie rolet na daną godzinę. Ta funkcja bardzo dobrze sprawdza się w kuchni, gdzie trudno byłoby szukać pilota. Przyjemny beż rolet, uszytych z półtransparentnej tkaniny firanowej, miło filtruje światło słoneczne, budując klimat subtelnej przytulności. Kaseta z mechanizmem ukryta została we wnęce sufitowej, dzięki czemu roleta nie wybija się na tle ściany i zabudowy górnych szafek. Po całkowitym zwinięciu natomiast – roleta znika, stanowiąc ciekawą propozycję aranżacji okna w kuchni dla fanów ascetycznego minimalizmu.

Roleta rzymska z firanki – dekoracyjne i praktyczne rozwiązanie

Roleta rzymska na oknie kuchennym to przepis na nowoczesny wystrój kuchni. Choć rolety rzymskie znane są od tysiącleci, to ich współczesna wersja zdecydowanie odbiega od klasycznych rozwiązań. Nowoczesne okno narożne w kuchni ma ogromny potencjał, stanowi jednak wyzwanie pod względem dekoracji. Najbardziej praktyczną opcją na narożne, duże okno w kuchni są rolety rzymskie. Ta nowoczesna aranżacja okna kuchennego została zrealizowana przy użyciu tkaniny firanowej Libnet w jasnym odcieniu bez zastosowania żadnych dodatków. Minimalizm na dużej powierzchni nie przytłacza wnętrza, będąc jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem na osłonę okna. Dzięki roletom kuchnia z dużym oknem może zostać odpowiednio zaciemniona, kiedy jest to potrzebne. Rolety kuchenne umożliwiają także pełne oświetlenie kuchni w ciągu dnia, pełniąc przy tym efektowną rolę dekoracyjną.

Lniane zasłony odchodzą do lamusa. Plisowane rolety rzymskie linen-look

Piękna, lekka kuchnia skąpana w bieli zasługuje na dopasowaną, lecz nie nudną aranżację okna w kuchni. Eleganckie rolety rzymskie wpisują się w ten schemat, w szczególności, gdy do ich wykonania użyty został materiał o niezwykłych właściwościach i niebanalnej estetyce. Rolety rzymskie uszyte z poliestrowej imitacji lnu mają strukturę z widocznym splotem, który ciekawie się prezentuje i maskuje ewentualne zagniecenia. Tkanina typu linen–look to syntetyczny materiał dobrego gatunku, który będzie także dużo bardziej odporny na uszkodzenia podczas prania. Jedną ze wskazówek przy aranżacji okna w kuchni jest fakt, że zasłony kuchenne kompletnie się nie sprawdzają. Są zbyt długie, a ich manualna obsługa często wiąże się z wysokim ryzykiem zabrudzeń i uszkodzeń. Zamiast wybierać lniane zasłony do kuchni, postaw na rolety rzymskie z linii linen-look. To przepis na nowoczesny wystrój okien w kuchni w nurcie naturalnym.

Wskazówki przy aranżacji okna w kuchni – podsumowanie

Wszystkie realizacje potwierdzają fakt, że firany i zasłony nie są jedynym sposobem na aranżację okna w kuchni. Z pomocą obecnie przychodzą nam rolety i żaluzje, które bez trudu podciągniesz, bez ich dotykania, są także łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Trwałość i nowoczesny design tego typu osłon na okna są niezwykle cenione zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak kuchnia.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.